Wild Tales-Asabiyim Ben

indir

Merhabalar sevgili filmhakkinda.com takipçileri,

Genç bir sinefili olarak aranıza katılmaktan dolayı çok mutluyum.Mutluluğumu sizlerle paylaşabilmek adına ülkemizde ‘Asabiyim Ben’ adıyla vizyona giren ‘Wild Tales‘ filminin bende bıraktığı izleri sizlerin huzuruna çıkarmak istedim.İspanyolca  Relatos Salvajes adıyla Arjantin-İspanya ortak çalışması olan kara mizah türündeki bu film,birbirinden bağımsız 6 farklı kısa filmden oluşmaktadır.Arjantin adına Oscar adaylığını elde etmiş bu filmimizin  bölüm adlarından bahsederek başlayalım.

 • -Pasternak
 • -Las Ratas
 • -El más fuerte
 • -Bombita
 • -La Propuesta
 • -Hasta que la muerte nos separe

187876

Birbirinden bağımsız olan bu kısa filmlerimizin ortak çıkış noktası,şüphesiz ki izlediğinizde anlayacaksınız, insanoğlunun en kuvvetli duygularından olan intikam temasıdır.Çaresizlik,hayal kırıkları,hazmedememe duygularının harmanlandığı bu film intikam duygusunu iliklerinize kadar hissetmenizi sağlamakla kalmayıp,izleyiciyi şaşırtarak farklı yollarla anlatmaktadır.Farklı hikayelerle,kara mizah yönüyle izleyiciyi ekran başına kitlerken,hikayelerin farklı olmasını aldırış etmeden yerleştirilen duygular   filmin bütünlüğünü sağlam temeller üzerine inşa ediyor. Her insan gibi bazen ‘şeytan diyor ki ” cümlesine başvurmamızın yaratacağı farklı sonuç ve senaryoları hayal gücünden bağımsızlaştırarak beyaz perdeye aktarılmasını sağlayan filmimiz kesinlikle izleyiciyi olayı gözlemleyen bakış açısından çıkarıp filmin merkezine yerleşmesini sağlıyor.Her bir kısa film aslında tek başına bir filme konu olabilecek kalitede senaryolardan oluşmasına rağmen,filmimizi cazip kılan nokta ise izlediğiniz her bir kısa filmin bir sonraki için zemin hazırlamakta olmasıdır.İzleyici de uyandırdığı merak duygusu bu sayede filmimizin bize aşılamak istediği temaları daha aktif hale getirmektir.

relatos-salvajes-asabiyim-ben

6 kısa filmimizin içeriklerinden bahsetmek istemiyorum.Bundan dolayı bölüm adlarının Türkçe karşılıklarını da yazmadım.Hayal gücümüzün oluşturabileceği senaryolar bizi filmimizin salt duygularından uzaklaştırabilir.Bunun da alınan haz duygusunu zarar vereceğini düşünüyorum.Daha başarılı olabilmek adına görüşlerinize önem veren biri olarak, her şeyden önce ben merkezli düşünerek empati kurmaya çalışıyorum.

-Ben bir filmi nasıl seçerim?

-Hangi türler hoşuma gider?

-Neye göre film seçerim?

Bu soruları durmaksızın çoğaltabiliriz.Sizleri de sıkmadan konuyu özetlemek gerekirse benim için izlediğim bir filmin bende uyandırdığı düşünce silsilesi çok önemlidir.Bunları bir anı olarak görürüm ve saklarım. Relatos Salvajes  duygularınıza dokunan bir film. Her kısa film her bir sahne sizde farklı hissiyatlar oluşturacaktır.Bu yüzden kısa filmleri bilinmezlikle izlemeye başladığınız zaman çıkarımlarınız daha keskin olacaktır. Bu duyguyu sizden almak istemediğim için böyle bir karar aldım.Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.Geri dönüşleriniz benim için çok önemlidir. Bu çaylaklık döneminde hatalarımı maruz görmeniz dileğiyle….

02aa97a3b00b77e39ba968b2d1a0b81b

Film Detayları:
Vizyon Tarihi:6 Mart 2015 (2s 2dk)
Yönetmen:Damián Szifron
Oyuncular:Ricardo Darín, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia devamı…
Tür:Gerilim , Komedi , Dram
Ülke:Arjantin , İspanya

 

Wild Tales- Asabiyim Ben Fragmanı;

Reviews

 • Senaryo9
 • Kurgu9
 • Oyunculuk8
 • Görsel Efektler8
 • Müzikler7
 • 8.2

  Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir