WHO AM I

Bir çoğumuz sağlam hacker dizileri veya filmleri izlemeyi seviyoruz. Size önereceğim bu film ise bomba gibi bir hacker filmi. Bildiğiniz bütün filmleri unutturacak şekilde. Biraz Fight Club tarzında olan filmin son dakikalarında devreleriniz kopabilir, dikkat.

Filmin adı Who Am I, yani ben kimim. Konusundan bahsetmek gerekirse asosyal bir genç, kendi dünyası olan bilgisayar sistemlerinin içinde 15 yaşından itibaren dolaşmaya başlar. Giremediği sistem yoktur. Dünyadaki hackerların toplandığı sanal bir ortamda arkadaşlar edinir, geceleri hackerlık yapar. Bir gün pizza teslim etmek için gittiği yerde ilkokulda aşık olduğu kızı görür, kız ve erkek arkadaşları biraz şakalaştıktan sonra keşke biri yarınki sınav sorularını üniversitenin bilgisayarlarından çalsa diye iç geçirirlerken fedakar gencimiz bunu duyar ve kolları sıvar. Bu küçük girişimden sonra ise dünyanın en büyük hacker grubunun arasında bulur kendini sloganları ise Hiçbir sistem güvenli değildir.

Filmde kendinizi bir anda olayların içinde buluyorsunuz. Almanya yapımı olan film, belkide gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olacak. Bundan bir kaç sene sonra efsane diye anılacak filmi arkadaşlarınızdan önce izlemek isteyebilirsiniz. O yüzden önce fragmanı aşağıya bırakıyorum.

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir