Unutulmaz Gençlik Filmleri 2

Eveeeet şimdi de gelelim 2. listemizde. Unutulmaz Gençlik Filmleri 1 listemizde daha çok komedi macera ve eğlenceli filmlerin listesini yapmıştım bu listemizde ise eğlenceli filmlerin yanında dram ve romantik gençlik filmleri de ekledim bakalım bu listemizde neler varmış aşağıdan en guzel gençlik filmleri için seçtiğimiz filmleri görebilirsiniz.3. Listemizde görüşmek üzere 🙂

1. Nick and Norah’s Infinite Playlist – Aşk Listesi 6,7/10 (2008)

Nick-and-Norah-s-Infinite-Playlist-kat-dennings-22455453-800-450

Rock grubunun eşcinsel olmayan tek üyesi olan Nick, eski kız arkadaşına hala aşık ve başka birini bulmak aklının ucundan bile geçirmiyor.Özel yeteneği, bu karşılıksız aşkına muhteşem karışık CD’ler yapmak.Manhattan’da bir konser ayarlıyorlar, Nick bu durum karşısında hic heyecanlanmıyor. Ancak Norah ile tanıştıktan sonra yüzü gülüyor ve kovalamacalar başlıyor.

2. Adventureland 6,8/10 (2009)

adventureland01
James Brennan kolejden yeni mezun birisidir.1987 yazıdır, Mezuniyet sonrasında hayalleri arasında bulunan Avrupa turu için planlar kurarken ailesinin bu tatili için para veremeyeceğini öğrenir. Ailesi tarafından New York’ta bulunan Adventureland adındaki lunaparkta çalışmaya zorlanan James için dünyanın en kötü işi olmuştur. Başına türlü belalar gelecektir. Orada çalışan Em Levin’in hayatına girmesiyle birlikte bu yaz onun düşündüğünden de güzel bitecektir.

3. Pitch Perfect – Mükemmel Saha 7,2/10 (2012)

635787084033130259-1-Pitch-Perfect-2

Beca Barden üniversitesinde birinci sınıf öğrencisidir. The Bellas adı verilen ve okuldaki kadınlardan oluşan müzik grubuna katılması için ikna edilir. Hep birlikte gerekli enerjiyi yakalayan grub okulun erkek grubuyla amansız bir rekabete girerler. Bu rekabet esnasında olanları konu alıyor.

4. Now is Good – Aşk şimdi 7,2/10 (2012)

now_is_good_4

Tessa Scott lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş genç bir kadındır. Tessa bu süreci sevdikleriyle birlikte olabildiğince hayat dolu anlarla geçirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini için bir liste hazırlamaya başlar. Adam adlı genç bir çocuk Tessa’ya bu zor günlerinde destek olur ve listeyi tamamlamasına da yardımcı olur.

5. The Art of Getting By – Aşk Ödevi 6,6/10 (2001)

artofgettingby
George,yaşamda doğum ve ölümden başka birşeyin anlamı olmadığını düşünen yalnız ve kaderci, ancak resim konusunda çok yetenekli bir lise öğrencisidir. Lisenin son yılına dek hiçbir gerçek iş yapmamıştır. Bu durum okulun güzel ve popüler kızı olan Sally ile tanışınca değişecektir.

6. The First Time – İlk Kez 7/10 (2012)

FIRST-superJumbo
Okulu bitirmek üzere olan Dave ile farklı bir okulun birinci sınıfında okuyan Aubrey ile bir gece partide tanışırlar. Sıradan bir konuşmayla başlayan ilişkileri bir anda daha yakın daha romantik ve hazır olduklarından çok daha karmaşık bir hal alır.

7. Youth in Revolt – Ateşli Gençlik 6,5/10 (2009)

bilde

Ailesiyle birlikte tatile çıkan 14 yaşındaki Nick Twisp alaycı bir gençtir, Ancak bu durum hayallerindeki kızla tanışana kadar. Nick, Sheeni Saunders ile tanıştıktan sonra onun kalbini kazanmak için yapmayacağı şey yok.

8. 21 Jump Street – Liseli Polisler 7,2/10 (2012)

31795545a6c27cac1a
Polis okulundan yeni mezun olan Schmidt ve Jenko kılık değiştirerek bir liseye stajer polis olarak alınırlar. Buradaki görevleri lise öğrencilerinin karıştığı alkol, uyuşturucu vb. suçlarını izlemek ancak her ikisi de liseli olmanın cazibesine kendilerini kaptırırlar.

9. Struck by Lightning – İlham Perisi 6,4/10 (2013)

Struck-by-Lightning-Poster
Yaşadığı yerde bulunan insaların aptallıklarından kaçmak isteyen liseli bir çocuk New York’a taşınabilmek, hayallerindeki üniversiteye gidebilmek ve içkici annesinden uzakta yaşayabilmek için bir yol bulmaya çalışır.

10. She’s Out of My League –  Bu Kız Beni Aşar 6,4/10 (2010)

she_s_out_of_my_league09

Arkadaşları tarafından 10 üzerinden 5 verilen Joe, 10 numara mükemmel kadınla tanışır fakat kendine olan güvensizliği, ailesinin ve arkadaşlarının bakış açısı yüzünden kuracağı ilişki tehlikeye girer.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir