Tyrant 2.Sezon 8.Bölüm İncelemesi

Tyrant bugün bomba gibi bir bölüm ile dizi sitelerinde yayınlandı.  Bassam’ın sahalara dönüşünün başlayacağı bu bölümü bazı ufak başlıklar altında anlatalım.

Khalil (Bassam) Rami Said’i arıyor

Geçen bölümde Said sivillerin güvenini kazanmak için boş bir arsayı bombalayıp zafer gibi göstermek istemişti. Bombaladığı alan Bassam ve askerlerinin barındığı yer olunca Bassam iki adamını kaybetti ve sekiz kişi de yaralandı. Tek çare olarak Mahmud’u arayıp telefona General Said’i istedi. Said ile konuşup olanları anlattı ve gerçek bir zafer için Ihab ve diğer liderlerin bulunduğu yeri söyledi. Fakat Said güvenmediği için bu teklifi reddetti ve Khalil’den (Bassam) kendisini kanıtlamasını istedi. Khalil ise bu yüzden Hristiyanları toplayan Halifelik Ordusu’nun arama yaptığı yeri patlatmak için harekete geçti.

Jamal Allah’a sığınıyor

Jamal tüm bu olanların kendisinin günahı olduğunu düşünüp çıkmaza girer. Kardeşi Bassam’ın öldüğünü düşündüğünden onu geri döndüremeyeceğini söyleyip pişmanlığını dile getirir. Fakat karısı Leila’nın ateist tavırlarının yüzünden duasına devam edemez. Bu yüzden baş imam olduğunu düşündüğümüz bir adamın yanına gider. Ve ondan bir çıkış yolu göstermesini ister. O ise sarayın içinden birinin ona ihanet ettiğini söyler.

Khalil kendini ispatlıyor

Khalil aldığı istihbarat üzerine toplama askerlerinin bulunduğu bölgelere bombalar döşer. Fakat kendisine istihbarat getiren çocuk ta orada olunca bombaları patlatmak biraz zor olur. Çocuk bombalardan biraz uzaklaştığı anda Khalil bombaları patlatır ve bu olay haberlere çıkar. Bunun üzerine Said olanları Jamal’a anlatır fakat Jamal elindeki fırsatı değerlendirip liderleri öldürmediği için Said’e oldukça öfkelenir ve onun bir hain olduğunu düşünmeye başlar. Khalil ile birlik olmak isteyip onu arar ve telefonda anlaşırlar.

Bassam oğlu ile yüzleşiyor

Khalil’in direnişine destek vermek isteyen Sammy arkadaşı ile birlikte Khalil’in kampına gider. Yeraltı tünellerinde Khalil’i beklerken Bassam, oğlu ile yüzleşmeye karar verir Sammy’nin karşısına çıkar. Sammy, Khalil denilen adamın babası Bassam olduğunu öğrenince oldukça öfkelenir. Fakat kendisi gibi insanlara yardım edecek tek kişinin Khalil yani babası olduğunu öğrenince kararından vazgeçmez.


 

Bölüm böylece bitti fakat ileri bölümlerde Bassam’ın Halife Ordusunu yenmede kardeşi Jamal’a yardım etmesinin yanısıra kardeşlerin tekrar bir araya gelmesi de bekleniyor. Belki de sezon finalinde kardeşler karşılaşabilir.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir