Tomorrowland – Yarının Dünyası

Sağlam bir bilim-kurgu izlemeye var mısınız? Bugünlerde seçim dolayısıyla sık sık rahatsız ediliyoruz, vaatler üzerine vaatler. Ben de bu haftasonu sıkıcı hayatımdan uzaklaşıp biraz fantastik diyarlara gideyim dedim. Halihazırda [highlight color=”orange”]Yarının Dünyası filmi[/highlight] de vizyonda olunca mısırımı da alıp geçtim salona. İyi ki de geçmişim dört dörtlük bir film izledim.

 

Filminn konusunu es geçeceğim zaten fragmanlardan da konuyu anlayabilirsiniz. Öncelikle şunu söylemeliyim her ne yorum yaparsam yapayım film bilim-kurgunun hakkını vermiş. Bu aralar bilim-kurgu filmleri arasında Chappie’yi oldukça beğenmiştim fakat Tomorrowland onun bir tık ötesine geçmiş. Yani bilim-kurgu severler ivedilikle sinemaya gitmeli. Sinema konusunun altını çiziyorum çünkü her bilim-kurgu filmi gibi bu film de sinemada izlenmeli. Öbür türlüsü filme haksızlık olur. Sonra gelip vay efendim Reşit bize filmi izleyin dedi, neresini beğenmiş, hiç iyi değil, beğenmedim gibi laflar söylemeyin.

Yarının-Dünyası-Filmi-620x347

Filme geçersek filde Casey diye bir kızımız var. Bu kızımız bizim kurtarıcımız. Pes etmek nedir bilmeyen, hayalperest, gözü kara, cesur biri. Dünyanın bu lanet işleyişine karşı gelirken polislere yakalanıyor ardından babası sağolsun kefalet ile serbest kalıyor. Eşyalarını teslim alırken bir de bakıyor bir rozet(!). Aman tanrım bu rozette nereden gelmiş. Polis memuruna rozetin kendisine ait olmadığını söylüyor fakat lanet olası kızı dinlemiyor senin değilse de senin olsun diyor. Uslu çocuk Casey ise rozeti eline aldığında yukarıdaki fotoğrafta olan paralel(!) evrene kayıp gidiyor. Olanların şaşkınlığında olan kızcağız babasına gördüklerini söylese de babası kafan mı iyi kızım diyerek kızına kulak asmıyor. Daha sonra bir kaç arkadaş edinen bu kızımız olayların içine bodoslama dalıyor. Sözde konuyu anlatmayacaktım ama neredeyse filmi anlattım. Efendim film böyle akıp gidiyor. İtiraf etmek gerekirse son 20 dakikaya kadar kafam allak bullak oldu dedim bu adam kim, çocuk kimdi bir yeri mi kaçırdım ama meğer hiçbir yeri kaçırmamışım. Meğer ben anlamamışım. Son dakikalarda filmi anladıktan sonra film daha da eğlenceli oldu.

Tomorrowland

 

Filmde yakışıklı amca, güzel abla, bir de bir küçük kız var. Bu üçü filmde başrol zaten. Kötü adamları söylemeye gerek yok. Spoiler(!) vermemek adına konuyu fazla uzatmıyorum. Film bana göre Disney’in son yıllardaki en güzel bilim-kurgu filmlerinden biri. Her Disney filmi gibi hem çocuklara hem büyüklere eğlenceli dakikalar sunabilecek bir şey. Yani sevgiliniz yoksa filme tek gitmenize gerek yok alın arkadaşınızı, kardeşinizi veya çocuklarınızı, eşinizi gidip mis gibi filmi izleyin. Hazır okullar da bitiyor. Benim film hakkında anlatacaklarım bu kadar. Fragmanı da aşağıya asıyorum izleyebilirsiniz. İyi günler efenim.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir