The Revenant - Diriliş Filmi Hakkında

The Revenant – Diriliş Filmi Hakkında

Yönetmenin tarzını konuşturduğu, akıllara gerçekten kazılacak tarzda film bir intikam hikayesi adıyla da anılan Alejandro Gonzalez Inarritu tarafından çekilen filmi sizlere sunuyoruz, diriliş kitabından esinlenilerek ortaya konulduğu bilgisi ve en son Birdman filminde başarısını ortaya koyan yönetmenin bu filmde de çok çok başarılı bir ortalamayla tüm filmlerinin en iyilerinden birini yaptığı aşikar görünüyor. İzlemeyenler için önerimiz The Revenant eleştiriyi pek hak etmeyen bir film ve izlenmeli diye düşünüyoruz. Diriliş anlamına gelen filmin adıyla çok bağdaşan bir konusu olan filmde enteresan bir konu ele alınıyor. Dört ayrı kategoride ödül için yarışan film En iyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve de En iyi Film Altın küre ödüllerini topladı.
The Revenant - Diriliş Filmi Hakkında
Filmin başından biraz sonra bir ayı saldırısı ile yerde kalan Hugh adlı kahraman adam, ayıyla girdiği büyük mücadelede oldukça büyük darbeler alsa da ayıyı haklamayı başarıyor. Hayatta kalmak için şansının, hava ve diğer koşullara bağlı olarak çok az olan Hugh günlerce rahatsız biçimde ormanın zorlu koşullarında sürdürmeye çalışıyor. Grubun liderinin ona vefa borcu olması sebebi ile hayatı için veya ölürse de hakkı ile gömülmesi için uğraş veren grup mecbur kalarak onu yalnız bırakacaktır, ancak grup lideri bir şekilde oğlu ve iki kişiyi daha onunla kalmaya ikna eder. İntikam duygusu ile hayatta kalması gerektiği durumu ortaya çıkan Hugh, hayatta kalabilecek midir? Filmin ana konusu intikam alma dürtüsüne kurulu olduğu için bunu seyirciye de oldukça hissettiriyor.

The Revenant - Diriliş Filmi Hakkında

Filmde bu grup içinde yer alan aslında hayvan derileri toplayıp, bunları paraya çevirme derdinde olan bu adamlar, Hugh’ı oraları iyi bildiği için bir rehber olarak yanlarına alıyorlar, yerlilerle de oldukça sert çatışmalara giren grup, derileri almak isteyen kızılderelilerin sağlam bir darbesini alacaktır. Onlara karşı pek de acıma duyguları olmayan bu amerikalılara, yerlilerin duyduğu öfkeden belli oluyor. Yönetmen Innaritu’nun oldukça iyi bir projeye imza attığı ve daha önceki filmlerinden biraz daha farklı bir filmle seyircinin karşısına çıktığı da gözler önünde, bunun yanı sıra görüntüleri ve konunun duygusunun seyirciye geçişindeki başarısı The Revenant filmi hakkında yapılabilecek yorumlardaki en pozitif yönlerden birini oluşturuyor. İzlemediyseniz hala, daha fazla beklemeyin ve The Revenant eleştiri bile kabul edemeyecek bu filmi izleyin, filmhakkında ekibi olarak keyifli seyirler dileriz…

Reviews

  • Senaryo8
  • Kurgu9
  • Oyunculuklar9
  • Müzikler8
  • Görsel Efektler 9
  • 8.6

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir