The Danish Girl - Danimarkalı Kız Film Hakkında

The Danish Girl – Danimarkalı Kız Film Hakkında

Bir kitap uyarlaması olan The Danish Girl – Danimarkalı Kız  David Ebershoff tarafından kaleme alınmış, zamanının bestseller kitabı olan uyarlama Danimarkalı Kız Film Hakkında herşeyi ortaya koyan ve gayet iyi bir şekilde beyaz perdeye sunan bir yapım olarak karşımıza geliyor. Gerda Wegener ve Lili Elbe arasında geçen ve hayatlarından esinlenilerek yapılan bu çarpıcı derecedeki aşk öyküsü sinemalara kısa süre içinde vizyonda Türkiye’de olacaktır. The King’s Speech filmi ile Oscar ödüllü Tom Hooper, Lili karakterinin bir transgender olan ve değişik bir kült yapıya sahip yolculukta Gerda ile evliliğini hikaye ediyor.

The Danish Girl - Danimarkalı Kız Film Hakkında

İki kez üst üste oscar adayı olabilme şansı olan The Danish Girl filminin baş karakteri Eddie Redmayne, çoğu Venedik Film Festivali gösterim sonrası eleştirilere de mazhar oldu. Ama oldukça etkili ve çok korkusuzca bu rolün sorumluluğu altına giren genç oyuncu bakalım umduğunu bulacak mı..

The Danish Girl - Danimarkalı Kız Film Hakkında

1920’li senelerde geçen hikaye Kopenhag şehrinde olan bir öyküyü konu ediniyor. Ressam olan Gerda Wegener kocasını bir kadın silüeti olarak resmeder ve olayların ardı kesilmez. Cinsiyeti ile ilgili bir sorgulama içine giren ve tarihteki ilk cinsiyet değiştirme ameliyatını olan Einar Wegener ve sonrasında Lili Elbe tam anlamıyla gerçek hikayesi konu ediliyor. Amerika’da da eşcinsel evliliklerin artık legal olması ile beraber eski dekatlet olan Bruce Jenner cinsiyetini değiştirip Caitlyn Jenner adını alır. LGBTİ insanların sorunlarını ele alan ve bunun farkındalığı ile ilgili bir kampanya olabileceği düşünülen The Danish Girl Özet’ini sizlerle paylaştık. Filmin fragmanını da hemen yazımızın altından linkine ulaşabilirsiniz. Filmde başrolde oynayan Eddie Redmayne ve Alicia Vikander’ın muhteşem uyumu ile gerçekten eşsiz bir film ortaya koyulduğu her halden belli oluyor. 12 Şubatta Türkiyede vizyona girecek olan film Sevgililer Gününden hemen önce geliyor ve Sevgililer Gününde izlenecek filmler arasında yer alacak gibi duruyor. Danimarkalı Kız Fragman izle linkini de sizlerle hemen yazımızın altında paylaşıyoruz. Bakalım gerçekten umulanı karşılayabilecek mi Türkiye’de de… Fazla sıcak bakmasak da 🙂 Imdb puanı da 6.8 olmuş. İlerleyen günlerde değişebilir. İyi seyirler sevgili film severler.

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir