Spotlight Filmi Hakkında

Spotlight Filmi Hakkında

Gerçek hikayelerden alıntılar yapılarak ve bu olaylardan esinlenilerek beyaz perdeye aktarılmış bir yapıt olan Spotlight Filmi Hakkında olacak bu yazımız, Spotlight hakkında bilgi olarak size verebileceğimiz ip ucu bir grup gazetecinin kendilerine verdiği isim olmasıdır. Basın özgürlüğünün tartışıldığı ülkemizden, farklı olarak biraz rahat ve korkusuz gazeticileri izliyoruz. Ayrıca belli ve suçlu bir hedefe doğru yöneldikleri üzere, diğer kurumların da tarafsız olması bu gazetecilerin işini bizimkilerden biraz daha kolaylaştırıyor. Gazetecilik mesleğinin biraz daha iyi ve daha macerası ile bir de ne kadar faydalı olduğu hakkında mesajlar içeren film, sanki kamera yokmuşçasına seyirciyi içine alma özelliği taşıyor.

Spotlight Filmi Hakkında

Film yorumcuları tarafından oldukça iyi eleştiriler alan filmin Imdb platformdaki puanı da oldukça yüksek görünüyor. Tom McCarthy’ nin yönetmenliğini üstlendiği filmde tanıdık bir yüz olan Mark Ruffalo, Michael Keaton ve Rachel McAdams gibi isimler de yer alıyor. Cevval gazeteciler olarak bilinen Spotlight Olayı hakkında herşeyi filmde enjekte şekilde bulabileceğiniz gibi, basının gücünün iyi kullanıldığında da ne kadar kuvvetli bir silah olduğu aşikar görünüyor. Ellerinden geleni yapan gazeteci grubu, böyle büyük bir skandal üzerine hem haber değeri için ve hem de bu skandalın kurban olan masum gençleri ve hatta o zamanlarda çocuk olan ama şimdi hayatını kurmuş evli barklı insanların yine de böyle bir olayla karşılaşmaları karşısında çocukluklarına dönüp o psikoloji bozukluğu içinde sarsıldığını görenler ister istemez kendilerini bu masumların yerine koyuyor. Olayın üzerine gitmekle doğru yolda oldukları konusunda hiç şüphe etmeyen grup sonuna kadar, olumsuzluklarla savaşıyor. Bazı zamanlar işin içinden çıkılmaz hale gelen ve gerçekliğine gözlerin, kulakların mümkün değil inanamayacağı bilgilere ulaşan ekip yollarına devam ediyor.

Spotlight Filmi Hakkında

Kilisenin, çalışanları olan bazı sapık pederleri koruması ve bu olayların gerçekliği üzerinde araştırmalar yapan filmin senaryosu oldukça iyi kurgulanmış ve ilk başta da söylediğimiz gibi sanki kamera yok gibi izlediğiniz film sizi hiç de sıkmıyor. Spotlight Türkçe Fragmanı izle olarak hemen yazımızın altında paylaştığımız linkten fragmanı izledikten sonra filmi izlemek için edineceğiniz iyi bir izlenim olmasını diliyoruz ve sizler için yazımızın sonunda filme notumuzu paylaşıyoruz.

 

Reviews

  • Senaryo7
  • Kurgu8
  • Oyunculuklar8
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler7
  • 7.4

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir