Sihirbazlık Okulunda Bir Türk

sihirbazlik-okulunda-bir-turk-afis-filmhakkinda_com

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk adını duyunca şaka sandığım sonradan film olduğunu anladım. Heralde bu yanılgım Türk işi parodi filmi olmayışından ötürü gelmektedir. Parodi filmleri genel anlamda severim. Özellikle Korkunç Bir Film serisini çoğu komedi filmine tercih ederim. Galiba meşhur filmlerle dalga geçmek daha komik geliyor. Türkler parodi film çekerse nasıl olur diye tahayyül edemiyordum doğrusu. Fakat ben bu filmden umutlu ve mutluyum arkadaş. Diğer gişe başarısı yüksek filmlerin fragmanlarını izlerken görmediğim esprileri burada gördüm, görüyorum ve artırıyorum bu iş tutar ve davamı gelir. Hani belki gişe olarak tutmayabilir film zaten baya saçma ama çokta önemli değil, bütçesi düşük reklam oranı az ama bir şekilde parodi film kültürünü soktuğu için şimdiden teşekkür ettim.

Bir-Turk-filmhakkinda_com

 

Yönetmen koltuğunda Erdi Dikmen var. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Oyuncularına göz attığımızda öncelikle Vine fenomeni Barbaros Dikmen’in oynadığını görmekteyiz. Sanki ünlü oyuncu bulma sıkıntısı yaşamış bir film. Çareyi de Vine’dan takviye etmekle bulmuş. Yine aynı mantıkla Twitter fenomeni Odun Adam’ı (Kadir Doğrubakar) da filmde görmekteyiz. Sosyal medya sen nelere kadirsin. Tabi tanıdığımız kişilerde yok değil. Selen Seyven, Yakup Yavru, Sadi Celil Cengiz, Ayçe Abana tanıdığımız diğer isimler. Özellikle Ayçe Abana rolüne cuk diye oturmuş.

sihirbazlik-okulunda-bir-turk-oyunculari-filmhakkinda_com

 

Hadi konusuna bakalım; lise öğrenimini İstanbul’da zorlukla tamamlamış Mehmet zeki fakat hayta bir gençtir. Üniversite sınavında başarılı olmayacağını anlayınca bin bir türlü yalanlar bile hazırlamaya başlamıştır. Sınav açıklanmadan bir gece önce Spellcraft Sihirbazlık ve Büyücülük Okulu tarafında okula kabul mektubu yollanır ve kaderi değişir. Annesi ve babasından kortuğundan ötürü yurt dışında bir okul kazandığı söyler fakat büyücülük okulu olduğunu söylemez. Çeşitli büyüleri okulda öğrenen Mehmet etkilendiği kızla yakınlaşmaya çalışır.

bir-turk-filmi_filmhakkinda_com

 

 

Konusu öğrendikten sonra fragmanlarını izleyelim:

Fragmanda özellikle Bağcılar Anadolu Meslek kısmına güldüm, ama genel olarak gülmediğim bir fragman oldu. Kostümleri ve figürleri hiç beklemediğim kadar düzgün, oyunculukları ise yetersiz buldum doğrusunu söylemek  Yinede ön yargılı olmamak gerektiğini düşünüyorum Vizyon Tarihi 22 Mayıs izleyip göreceğiz. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk  filmini izlemeye gider miyim hayır. Ama çıkınca bir göz atarım orası ayrı. Bu filmi söylediğim gibi genel anlamda başarısız bulsam da bir ilk olması sebebiyle önemli bulmaktayım.

Sihirbazlık-Okulunda-Bir-Türk-Vikipedi

Sihirbazlık-Okulunda-Bir-Türk-eleştirisi

Sihirbazlık-Okulunda-Bir-Türk-izle

Sihirbazlık-Okulunda-Bir-Türk-fragman

 

Sihirbazlık-Okulunda-Bir-Türk-replikleri

 

”Duanla doğmadım ki büyünle öleyim”Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir