SICAK KALPLER – WARM BODIES FİLM HAKKINDA

warm-bodies

Sıcak Kalpler ( WARM BODIES ) 2013 yapımı paranormal romantik zombi komedi filmi 16 Ocak 2013 ‘ te gösterime girdi. Yönetmenliğini Jonathan Levine tarafından yapılan film Isaac Marion’un Aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Filmin başrollerinde Nicholas Hoult Ve Teresa Palmer’in yer aldığı filmde Dave Franco,Analeigh Tipton, John Malkovich ve Rob Corddry gibi isimlerde yer alıyor.

Warm-Bodies

Filmin konusu insanoğlunun yaklaşık 8 yıl önce başlayan ve nedeni,nasıl başladığı bile unutulan bir zombi salgınının esiri olmuştur, zombilerin sayısı hayatta kalan bir grup insandan çok daha fazladır. Zombilerin çoğu gibi havaalanında yaşayan R , bir gün arkadaşlarıyla beslenmeye gittiğinde Julie ile karşılaşır kendisini öldürmek isteyen Julieyi aslında ısırıp beslenmesi gerekirken ona aşık olur. Genç kadın ve zombi R arasındaki bu romantik ilişki başta R olmak üzere tüm zombileri değiştirecek zincirleme bir reaksiyonun ilk adımı olacaktır.

warm-bodies

Sıcak Kalpler ile ilgili enterasan bilgiler

Çekimleri Kanada’nın Québec kentinde gerçekleştirilen film, yazar Isaac Marion’un Türkçe’ye de aynı adlı romanından uyarlandı. Kitap ülkemizde Sıcak Bedenler çevirisiyle de piyasaya çıkmıştı.

Yönetmen Jonathan Levine “Filmin temasında beni en çok etkileyen kısım,
insan olmanın ne demek olduğunu unutanların bu film sayesinde sevginin ne
anlama geldiğini yeniden anlayacak olmaları. Ben filmin zombi filmi olduğunu
hiçbir zaman düşünmedim. Benim için WARM BODIES bir yaratık hikâyesinin
aşka dönüşmesinin filmi oldu.” diyor.

Bilinen zombi filmlerinin aksine bir zombiye aman ne kadar tatlıymış bu zombiler derken bulacaksınız kendinizi. 🙂 Bir zombinin gözünden izleyeceğiniz bu film aklınızın her zaman bir köşesinde kalacak unutulmaz bir yapım. İzleyecek herkese iyi seyirler. 

Reviews

  • Senaryo8
  • Kurgu7
  • Oyunculuklar8
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler8
  • 7.6

    Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir