San Andreas

San Andreas Film İncelemesi


Son yıllarda sıkla işlenen kıyamet, dünyanın sonu, virüs, doğal afet konuları ne olursa olsun yüksek gişe rakamları getiriyor. Bunu gören yapımcı, yönetmen ve senaristler ise kolları sıvayıp bu pastadan pay almaya çalışıyorlar. San Andreas filmi hakkındaki görüşlerime geçmeden önce biraz konusundan bahsedelim.

Birçoğumuzun adını sıklıkla duyduğumuz [highlight color=”blue”]San Andreas[/highlight] Fayı hakkında yıllarca çalışmalar sürdürülüyor. Bunun sebebi bu büyük fay hattında en son meydana gelen ve büyük hasarlara sebep olan deprem. Ülkemizde de çalışmalarda bulunan bilim adamları bu fay hattının yakın zamanda 9 şiddetinden daha büyük bir depreme neden olabileceğini düşünüyorlar. Film konusunu bu fay hattından alıyor. California’da yaşanan büyük bir deprem sonrası alt üst olan şehirde itfaiye eri olarak görev yapan Tom, depremin öncesinde eşinden boşanmak üzere olan, işleri nedeniyle kızı ile pek vakit geçiremeyen bunun üstüne eski eşinin yeni sevgilisi ile tanıştıktan sonra morali bozulan biri. Fakat ne olursa olsun bir karar vermek zorunda, şehirdeki diğer insanları mı kurtaracak, yoksa bir otoparkta sıkışıp kalan kızı ile eski karısını mı?

492809.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx


 

Felaket senaryoları günümüzde çokça işleniyor. Hangi filme baksan ya büyük bir felaket gelecek ve başrolümüzdeki yakışıklı dünyayı kurtaracak ya da felaket gelmiş geçmiş başrolümüzdeki yakışıklı dünyayı eski haline getirecek. Peki San Andreas filminde ne gibi değişiklikler var? Aslında pek bir değişiklik yok. Senaryo aynı iyi kalpli baba kızı ve hala çok sevdiği eski eşi için canını ortaya koyar. Ama o baba Dwayne Johnson olunca insanda ister istemez bir sempati uyanıyor. En son Hızlı ve Öfkeli 7 filminde kısa bir süre gördüğümüz başarılı oyuncuyu başrolde gördüğümde heyecanlandığımı söylemeliyim. Zaten filme gitme amacım da onu izlemekti. Bu adam başroldeyse filmde değişik şeyler vardır dedim fakat biraz hayal kırıklığına uğradım.

Film hakkındaki olumsuz yorumlarım çok daha da sayarım fakat izlemek isteyenlerin şevkini kırmak istemiyorum. Film biraz klişe evet, sonunu hepimiz biliyoruz evet fakat başrol oyuncuları başarılı ona da evet. Ama film kendini izlettiriyor. En azından sıkılmazsınız. Aksiyon bir an olsun azalmıyor aksiyon severler için geçerli bir film olabilir.

 

Vizyon Tarihi 29 Mayıs 2015 (1s 54dk)
Yönetmen: Brad Peyton
Oyuncular: Dwayne Johnson, Carla Gugino, Alexandra Daddario devamı…
Tür Aksiyon , Macera , Gerilim
Ülke ABD


Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir