Pulp Fiction (Ucuz Roman)

[divider]Film Tavsiyesi Yorumu[/divider]

Film 7 dalda Oscar adayı olmuş En İyi Senaryo bakımından ödüle layık görülmüştür. Aynı zamanda Cannes Film festivalinde En İyi Film ödülünü almıştır. Ödüllerin her zaman doğru yere gitmediğini söyleyen biri olarak İMDB’de 5. sırada olması hem halk hem otoriteler tarafından kutsandığının göstergesi. Benim için en iyi yönetmen Alfred Hitchcock olsa da bu dönemin Alfred Hitchcock’u kuşkusuz  Quentin Tarantino’dur. Ama bu filmi diğer filmlerinin içinden muhteşem oyunlarıyla, kılık kıyafetleriyle, müzikleriyle, puzzle tipi kurgusuyla sıyrılmayı başarmıştır. Önemli olan bu ayrıntıları yakalamaktır bu şekilde filmi daha istençle izlersiniz. Daha vakit kaybetmeden bu başyapıtı muhakkak izleyin.

Bir araştırma filmi izleyenlerinin yüksek bir kısımın sigaraya düşük bir kısımı ise uyuşturucuya başladığını ortaya koymuştur bu nedenden ötürü dikkatle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. (Bunlara pek takılan bir insan değilim özellikle sansürleri her zaman saçma bulurum ama burada bilimsel bir araştırma var söylemeden geçmek istemedim.)

[divider]Filmin Konusu[/divider]

Ringo ve Yolanda birbirlerini delicesine seven bir çiftir. Soygunculuk yapmaktadırlar. Fakat bu sefer bu işi eğlenceli bir hale getirmek isterler. Kafe’nin yoluna koyulurlar. Jules (Samuel L. Jackson) ve Vincent (John Travolta) ise patronlarını rahatsız eden bir kaç kişiyi öldürmeye giden bir nevi patronun sağ ve sol kollarıdır. Patron Marsellus ise ünlü boksör Butch’a (Bruce Willis)’e bir miktar para teklif ederek şike yapmasını istemektedir. Gururlu ve mert bile olan Butch ise parayı alıp kaçmayı planlar. Ayrıca Vicent patronun eşi  Mia ile (Uma Thurman) bir gece geçirmek zorundadır. Olaylar istediği gibi gitmez ve Mia uyuşturucu komasına girer. Kaderin bir cilvesi olacak ki bu hikayede ki herkes bir yerde karşılaşırlar. Hiç beklenmedik olaylar gelişir.

Hafızlardan Silinmeyen Dans SahnesiFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir