Osmanlı Subayı Film Hakkında

Osmanlı Subayı Film Konusu

 

Amerikan yapımı filmde, kendi ülkesi içerisinde yapılan adaletsizlikler nedeni ile Amerikan Doktor Jude ( Josh Hartnett ) ile tanışmasının ardından Osmanlı İmpartorluk zamanlarında bazı görevler için Amerika’yı terki-diyar eden ülküsü olan bir kadın olan genç Lillie ( Hera Hilmar ) öykülerini konu ediniyor. Lillie bütün dünyanın büyük bir savaşın içine girdiği o zamanlarda bir Osmanlı Subayı olan İsmail’e ( Michiel Huisman ) aşık olur. Bazı savaş koşullarında durumların iyice kötü olması ile beraber Lillie kendi hayatını mı yoksa başkalarının yaşamı için mi yaşayacağını tercih etmek zorunda bırakılacaktır.

Osmanlı Subayı Film Hakkında

Joseph Ruben’in yönetmenliğinde çekilen Osmanlı Subayı Film Hakkında filmde başarılı oyuncumuz Haluk Bilginer de ana karakterlerin birisinde rol alıyor. Michiel Huisman’ın başrol oynadığı filmde, kadın başrol oyuncusu ise Hera Hilmar oluyor. Ben Kingsley, Josh Hartnett da filmde bazı önemli rollere can veren isimler. Savaş ve Dram türündeki film 2017’de vizyona gelmesi bekleniyor. Senaryosunu David Loughery ve Jeff Stockwell isimlerinin kaleme aldıkları yapıt Y Production imzasını taşıyor. Orijinal dili hem Türkçe hem de İngilizce olan filmin gösterimi dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de gerçekleşecektir. The Ottoman Lieutenant Film Bilgileri olan filmde başarılı görsel efektler de dikkat çekiyor.

Osmanlı Subayı Film Hakkında

Daha önce de bir Oscar ödülü olan Ben Kingsley’in filmde başarılı performansı da herkesin gözleri önüne serilecek, Gandhi ve Schindler’in Listesi gibi bol ödüllü filmlerde oynayan oyuncunun yanı sıra yine çok başarılı bir oyuncu Pearl Harbor filminden Josh Hartnett yine başrol oyuncu Hera Hilmar da Anna Karenina’yı canlandırmıştı. Michiel Huisman da Game of Thrones dizisinin jönü zaten. Çek Cumhuriyeti, Kapadokya ve İstanbul gibi yerlerde çekimleri devam eden film vizyona gelmesinin hemen akabinde burada tüm yorum ve eleştirileri ile sizlere sunulacaktır. The Ottoman Lieutenant About Movie yapımcısı Stephen Brown’nın 1915 yılında meydana gelen olaydan filmde bahsedeceklerini ve daha önce hiçbir filmin konu edinmediği Birinci Dünya Savaşı zamanında Doğu Anadolu bölgesini konu alarak Türkler ve  Ermenilerin ortak acısına saygı gösterip tarafsızca bir işleyişle seyirciye sunduklarını ilettiler. Los Angeles’ta ilk gösterimi yapılacak olan film ülkemizden de Es Film yapım ile ortak yapımcılığı yürütmüşlerdir.

 

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir