Me and Earl and the Dying Girl Filmi Hakkında

Me and Earl and the Dying Girl Filmi Hakkında

Ben, Earl ve Ölen Kız

Gerçekten akıllara fazlasıyla kazınacak bir film, yönetmeni ise Alfonso Gomez-Rejon iyi iş çıkarmış bizce. Imdb platformunadaki oy’unu oldukça düşük bulduk. Bana göre gerçekten izlenmesi gereken filmlerden biri. İnsanların önyargılı yaklaşmasına rağmen, gerçekten de genel itibari ile kötü bir film olmadığını izledikten sonra düşüneceğinizden eminim. Ve filmin içinden çıkarılabilecek pek çok şeyi kendi hayatınızda uygulamanız gerektiğine dair de mesajlar var. Duygusal yapıda insanları derinden etkileyecek bir yapım olduğunu altını çize çize söylemeliyiz.

Me and Earl and the Dying Girl Filmi Hakkında

Bağımsız amerikan gençlik filmlerinin son zamanlarda ortaya koyduğu en başarılı filmlerden biri, Imdb platformundaki puanı 7.8 olan filmde biraz ingiliz yapım İndie Coming Of Age tarzı bir yapı var ve samimi bir amerikan filmi olduğunu düşünüyorum, yani o samimiyetsizlikle ilgili tereddütünüz olmadan izleyeceğinizi de bilmenizde fayda var… Filmde oldukça fazla diğer sinema filmleri için de göndermeler mevcut. Sinema tarihinde ise Breakfast Club , The Spectacular Now ve de Boyhood gibi ergen dönemden geçiş konulu filmler arasına giriyor. Jesse Andrews’in aynı isimli romandan uyarlanarak peyaz perdeye aktarılan film üç ana karakterin çevresinde dönecek sanılan ama bir yetişkin gibi hareket etmeye geçen ve sonunda da beceremeyen Greg ve onun karakteri üzerine kurulu bir hikaye izliyoruz.
Me and Earl and the Dying Girl Filmi Hakkında
Biraz da annesinin zoruyla takılmasını istediği kanser hastası Rachel onun hayatında bir dönüm noktası olacaktır. Herkes tarafından sevilen biri olmanın, bu hayatta mümkün olmadığı ve mutlaka sevenler ve sevmeyenler olarak ayrılacağının mesajını veren filmde bunun yanı sıra, talihsiz ilişki olarak isimlendirdiği bu arkadaşlığını bazı evrelere bölerek anlattığı enteresan ve kült bir hikayesini anlatıyor. Teknik olarak başarılı bir film olduğumuzu söylemeliyiz, onun dışında senaryosunda belki bazı açıklar olabilir, ama çok da göze batan şeyler değil. Çocukluk dostu Earl ve Greg sürekli film çekmeye çalışan amatör sinemacılardır. Ben,Earl ve Ölen Kız Filmi Hakkında yapılabilecek ve bunu da güzel işleyen, ayrıca diğer filmlere de gönderme yapılan yer filmin tam da bu kısmında görünüyor. Aslında yönetmen, oyuncuların çektiği filmlerle kendi verdiği mesajı gizlice iletmiş oluyor.

Me and Earl and the Dying Girl Filmi Hakkında

Sundance Film Festivali kapsamında 2015’te Jüri Büyük Ödülünü kazanmayı hak eden film, ince dokunuşlarla seyirciyi rahatsız eden bazı noktaları da işliyor. Aslında filmin gidişatında büyük etkisi olan senaristinin de etkisi filme ayrı bir hava katıyor. Seneler sonra yine de anılacak film olduğunu düşündüğümüz Ben,Earl ve Ölen Kız Film Eleştirisi pek olmayan bir film olmakla beraber Ben,Earl ve Ölen Kız Türkçe Fragman izle hemen sizlerle yazımızın altında paylaştığımız linkte sunuluyor. Eğer hala izlemediyseniz, izledikten sonraki görüşlerinizi burada bizlerle ve diğer sinemaseverlerle paylaşabilirsiniz.

 

Reviews

  • Senaryo8
  • Kurgu9
  • Oyunculuklar8
  • Müzikler8
  • Görsel Efektler8
  • 8.2

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir