Kahpe Bizans 2 Geliyor

İlk olarak 2000 yılında izleyicilerle buluşan 2.5 milyon gibi o yıllara göre müthiş bir gişe yapan Kahpe Bizans 15 yıl gibi kısa bir aranın ardından devam filmi ”Kahpe Bizans 2” geliyor. Senaryosunu yine bitmez tükenmez kalem Gani Müjde yazdı. Mehmet Ali Erbil geçen filmde ölmüştü o neden yeni filmde oynamayacak. Zaten film halen çekilme aşamasında. Yayınlana fragmanda sadece ön tanıtımı ve reklamı yapılmış oldu.

kahpe-bizans-2-vizyon-tarihi

Gani Müjde birinci filmin yapımcısı ile Twitter’da birbirine girdi. Eski yapımcı filmin haklarının kendilerinde olduğunu belirterek Müjde’ye dava açacağını belirtti. Müjde ise bunun tam tersi olduğunu belirtti. “Hayat ne garip. Bodrum’da ‘Bir hakkım varsa, sana helal olsun kardeşim’ diyen Ferdi Eğilmez, ‘Kahpe Bizans 2’ için bana dava açacakmış.” Daha sonra eski senarist ve yönetmen ile çetrefilli bir tartışma başlasa da sonuç olarak film çekilmeye devam ediliyor.

Kahpe-Bizans-2-ekşi

İlk filimde bir çok ünlü ve usta isim oynamıştı. Kahpe Bizans 2 oyuncuları tamamen belli olmasa başrol oyuncuları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Çekimler Bulgaristan’da yapılmaya başlandı. Kadroda Bizans Prensi olarak Tolgahan Sayışman, Nacar Halkının kahramanı ise Tolga Çevik olacak. Bizans Prensesi olarak Sinem Kobal ve Gizem Karaca arasında gidip gelindi. Fakat Gizem Karaca’nın son zamanlarda adından sıklıkla bahsettirmesi nedeniyle Sinem Kobal kadroda yer almadı. Tolga Çevik’in annesi ise sürpriz bir isim Nur Yerlitaş. İmparator rolü için Fatih Terim’e teklif gitti ise de Terim’den cevap gelmedi. Eski kadroda yer alan oyuncular Cem Davran ve Hande Ataizi yer almayacak. Büyük ihtimalle eski oyunculardan hiçbirini bulamayacağız. Yapımcı koltuğunda Şükrü Acar, yönetmen koltuğunda ise Gani Müjde oturuyor.

kahpe-bizans-2-oyuncuları

Ayrıca Şükrü Acar ve Gani Müjde ileride yapılacak olan 4 film antlaşması için de el sıkıştı. Kahpe Bizans 2 ve diğer filmler Avşar Film ve Tükenmezkalem Film ortak yapımı olacak. Kahpe Bizans 2’den sonra Barboros Hayrettin Paşa’nın maceraları anlatılacak olan ”Barboros” adlı Filmin çekileceği belirtildi. Bu büyük ortaklığın Türk Sinemasına haraketlilik ve rakabet getireceği düşünülüyor.

Kahpe-Bizans-2-Nur-Yerlitaş

Film Kasım 2015’te vizyona girecek. Kahpe Bizans 2 Fragmanın ilki yayınlandı bile.

https://www.youtube.com/watch?v=m67qQA3ZhmU&feature=youtu.be

Aşağıdaki galerimizde Kahpe Bizans ve Kahpe Bizans 2 ile ilgili resimleri görebilirsiniz.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir