Joy

 

 

 

 

“Güçlü bir Aile Hanedanının kurucusu olan başarıya ulaşmış cesur bir kadının hikayesidir.”

 

2015 yılının adından söz ettirecek, izlenesi filmlerinden biri Joy. Gerçekten hayatla yiğitçe savaşan güçlü bir kadının hikayesini gözler önüne sunuyor. Kendisinin ihtiyacı olduğu üzerine kafasında belirlediği şeylerden bir yol çizerek bir mucit, girişim yapmak için aklında bir ışık yanan genç kadın adına mucize paspas dediği bir çeşit kullanışlı bir paspas icat eder. Joy Mangano adındaki güzel kadın küçücük çocukluğundan büyüyüp çoluk çocuk sahibi olana dek yaşadığı aynı evde, monoton hayatından sıkılıp artık birşeyler yapmak zorunda olduğunu hisseder.

 

joy2015filmi

 

Hikayeyi ise Joy’un büyükannesi ve ona her zaman yardımcı olan, Joy’un kendine güvenen ve güçlü bir kadın olması için elinden geleni yapan çok iyi bir büyükanne Mimi tarafından anlatılır. Bir çeşit biyografi de sayılabilecek filmin başarılı yönetmeni David Russel ve yine çok başarılı oyuncuları da  Jennifer LawrenceRobert De Niro ve de Bradley Cooper filme renk katan ve aynı zamanda ayakta tutan isimler olmuşlardır. Mutlaka izlemeye değer bir film olduğu görüşünde olduğumuz film, ülkemizde de var olan yüzlerce ve belki milyonlarca iş hayatında başarısızlığa düşmüş insanlara ışık tutabilecek ve hiç de pes etmemeleri gerektiğini söyleyen umut verici bir film olmuş.

Pembe dizi manyağı haline gelmiş annesi, çocukları ve bir de üstüne evin bodrumuna sığıntı gibi yerleşmiş olan eski kocası yetmezmiş gibi, annesi ile karşılaşmaları bile dayanılmaz bir cehennem haline gelen babası da ona sığınmıştır. Kafasında olan hayallerini rüyalar gördükten sonra ve değişik bilinçaltı oyunları ile karşı karşıya gelince bir anda karar alan Joy, babasının yeni tanıştığı varlıklı bir kadını kendisinin buluşu için yatırımcı olması yönünde iknaya koyulur. Onu hiç çekemeyen üvey kardeşinin onu egale etme çabalarına rağmen, ürününü önce ailesi içinde kabul ettirmeye ve sonra da piyasaya çıkarmaya çalışır. Evin içinde ise sorunlar ve trajikomediler bitmek bilmez, inişli çıkışlı iş hayatı Joy’u fazlası ile strese sokar.. İşin içinden çıkılmaz hallere düşen Joy yılmayan ve büyükannesinin ona verdiği dersle hayatının yolunu alır. Film bittikten sonra burada mı bitti dedirtiyor, fakat gerçekten izlemeye değer bir  film olduğunu düşünüyorum. Daha fazla filmi anlatmayalım ve filmi izlemenin keyfine varın. Şimdiden İyi Seyirler.
JOY2015

 

 

Reviews

  • Senaryo9
  • Kurgu8
  • Oyunculuklar8
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler7
  • 7.8

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir