Bir İtirazım Var

İtirazım Var

 

 

Filmin Konusu

Eski boksör Selman Bulut şimdilerde İstanbul’da bir camide imamlık yapmaktadır. Fakat  bir gün camide namaz kıldırdığı sıralarda bir cinayet işlenir. Namaz kılanlardan birinin ölmesi üzerine polisler camide soruşturma başlatırlar. Katile ulaşmak isteyen Selman Bulut ise harekete geçer ve şüphelendiği kişileri teker teker izlemeye başlar. Yerli Sherlock Holmes olayların karışıklığı içerisinde cinayeti çözmeye çalışırken başına belalar alır. Banka hesabına cinayetten iki gün önce ölen adam tarafından gönderilen milyon liralar Selman Bulut’u cinayet zanlısı yaparken Selman Bulut eski bir dostunun da yardımıyla cinayeti çözmeye devam eder.

Editörün Yorumu

Yorumuma Serkan Keskin’i överek başlayayım biraz, Leyla ile Mecnun’da tanıdığım İsmail Abi’nin oyunculuğunu her zaman sevmişimdir. Beş Kardeş dizisi ile oyunculuğunu tam olarak gördüğüm Serkan Keskin’in bu filmini ne yazık ki iki üç gün önce izleme fırsatı buldum. Polisiye filmleri severim ama bu film bambaşka bir deneyim oldu benim için. Bir kere Onur Ünlü’nün kaleminden çıkmış bir film. Hem yönetmenliğini hem senaristliğini bir çok kez kanıtladı Onur Ünlü. Zaten İtirazım Var ile en iyi yönetmen ödülünü Onur Ünlü alırken en iyi erkek oyuncu ödülü de yine İtirazım Var’a gitti. Senaryoya gelince ince göndermeleri beyaz perdede de ihmal etmemiş. Bir kaç gönderme yapmış yine. Fakat benim en çok hoşuma giden Sherlock benzetmesinden sonra aksiyonlu yerlerde çalan Sherlock dizisinin müzikleriydi. O sahnelerde oldukça eğlendim. İmam rolündeki Serkan Keskin role çok iyi girmiş. Fakat girmek kadar çıkmak ta önemli ve oyuncu diğer sahnelerinde bunu rahatlıkla gösteriyor. Zaten Selman Bulut filmde imam fakat öyle dindar bir imam değil. Sanki geçimini sağlamak ve geçmişini geride bırakmak için imamlık yapan biri gibi ama daha çok eski bir boksör gibi yani gibi gibi.

7229910-9270

 

Filmde Leyla ile Mecnun ekibinden Osman Sonant’ın komiser rolünde olması beni oldukça şaşırttı. Hiç kötü adam rolünde görmediğim oyuncudan zaten kötü adam olmuyormuş. Yani bana öyle geldi. Hep iyi biri olarak gördüğümden, iyi hallerine alıştığımdan mıdır nedir bana biraz yapmacık geldi.

itirazim-var2

 

Yazımın sonuna geldim ama bitirmeden önce mekanları da anlatmak istiyorum. Filmin tek mekanda geçmemesi benim için iyi bir ayrıntı. Kilise, cami, meyhane ne ararsanız var filmde. İstanbul sevgisini çok iyi bildiğim Onur Ünlü sevgisini bu filminde de göstermiş bizi İstanbul’un varoş diye tabir edilen mekanlarına götürmüş.

Filmi izlemek isteyenler için fragmanı da şuraya koyalım;

 

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir