İftarlık Gazoz Filmi Hakkında

İftarlık Gazoz Filmi Hakkında

Yetmişli yılların Türkiyesinde güzelliklerin ve iyiliklerin bol olduğu, huzurlu bir ege hikayesi ve aynı zamanda da bir kasaba öyküsü anlatan filmde ailesi ile yaşayan küçük çocuk Adem, hem zeki, hem de oldukça çalışkan bir gençtir. İlkokul öğrenimini yeni bitiren genç karakterimiz, yaz tatiline girince vaktini boş geçirmek istemez ve o zamanlar çok gencin de yaptığı gibi çalışmaya karar verir. Ailesini gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışıp, ona çıraklık etmek istediğini söyler. Ailesi pek sıcak bakmasa da genç afacan izni koparır ve doğru Kemal Ustasının yanında soluğu alır. Ramazan ayına henüz girilen tarihte geçen hikayede kahramanımız Adem cami’de imamın hutbede anlattığı oruç konulu vaazı dinlerken, üzerine çok şey alır. Ve vicdanı rahat etmeyen çocuk oruç tutmaya karar verir. Hem sevdiği kız Berna da oruç tutuyordur.
İftarlık Gazoz Filmi Hakkında

Çırak Adem bakalım orucunu ne kadar tutabilecektir. Küçük bir çocuk olduğu için ailesi buna izin vermese de o gizlice yatakta niyet edip oruç tutmaya başlar. Ege’deki o yaz sıcağında, bir taraftan hem çalışırken, gazozları satarken bir de küçük bir çocuk olup oruç tutmak gerçekten çok zordur. Bir de bu orucu bozmanın büyük bir kefareti olduğunu ve bunun da ağır bir 61 gün olması ve Berna’nın ise direk oruç tuttuğunu biliyorken… Açlık ve susuz kalmak başına vuran çocuk, artık yavaştan seraplar bile görmeye başlamıştır. Adem karakterimizin yaşadığı bu zorlukları yine egeli yönetmen Yüksel Aksu güzel bir işlenişle seyirciye sunuyor. Dondurmam Gaymak ve Entelköy Efeköy’e karşı filmleri ile ismini duyuran yönetmen, doğal ve samimi sinemaları ile çıkış yakalamışken bu kez de Cem Yılmaz gibi marka olmuş bir isimle çalışıyor.

 

İftarlık Gazoz Filmi Hakkında

Bitmek bilmeyen bu zorlu bitmeyen gün Adem’i çok zorlamıştır. Gazozcu Ustası Cibar Kemal’in de öğrenmesi çok uzun sürmeyecek olan bu durum, büyük bir maceranın içine onu ve ustasını alacaktır. Bakalım bu zor gün nasıl devam edecektir ? İftarlık Gazoz Filmi Hakkında olabilecek hertürlü bilgi için sitemiz üzerinden arama yaparak ulaşabileceksiniz. İftarlık Gazoz Fragmanı izle aşağıda paylaştığımız link ile size az çok fikir verecektir. Filmin vizyona gelmesinin hemen ardından ekibimiz tarafından izlenip sizlere en iyi incelemelerle İftarlık Gazoz İnceleme olarak katkıda bulanacağından hiç şüpheniz olmasın. İyi Seyirler Filmseverler…Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir