Hüngür Hüngür Ağlayacağınız 10 Film

Dram filmleri hayatın acı tarafını görmek için bire bir. Çoğu filmler bize tozpembe bir görüntü sunarken,   Zaten hayat çok dramatik dediğinizi duyar gibiyiz. Belki de bizim üzüntümüz bize yetiyor bile diyor olabilirsiniz. Ama unutmayın ki kendi sorularınızı unutmanın en iyi yolu başkalarının sorularını çözmeye çalışmaktır.

10

Birleşen-Gönüller

İkinci Dünya Savaşı’nda yolları trajik bir sonla ayrılan iki aşığın çetrefilli hikayesini gözler önüne seriyor.

Birleşen Gönüller

9

kız-arkadaşım

Babasının evlenmesiyle yıkılan Shelly küçük bir kasabada yaşayan ve hastalıklardan çok korkan bir kızdır, ta ki en iyi arkadaşı ölene kadar.

Kız Arkadaşım

8

Beaches_film

Sürekli seçmelere katılan bir çocuk yıldız adayı Bloom ile zengin bir ailenin kızı Hillary’nin dostluğunu ve dostluğun yeri gelince nasıl acı verdiğini gözeler önüne seriyor.

Beaches

7

Umudunu-Kaybetme

İşini kaybeden, maddi olarak sıkıntıda olan, ev sahibi tarafından evden atılan ve karısı tarafından terk edilen bir baba, yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeleri çocuğuna hissetirmemeye ve atlatmaya çalışıyor.

Umudunu Kaybetme

6

Not_Seni_Seviyorum

Oldukça mutlu olan Gerry eşinin kanseri yakalanmasıyla yıkılır. Onu yeniden hayata döndürmek için bir dizi not ve mektup yazmaktadır.

Not: Seni Seviyorum

5

Hachiko-Bir-Köpeğin-Hikayesi

Gerçek bir olaydan alınmış Japonya’nın en sadık köpeği Hachiko ile tanışacaksınız. Sahibi ölmesine rağmen kendi ölene kadar tam 10 yıl boyunca her daim aynı yerde bekliyor.

Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi

4

ateş-böceklerinin-mezarı

II. Dünya savaşında sonlarında Japonya’da geçen film, bombalanan bir kentte Seita’nın ölürken zihninden geçenlere tanık olmamamızı sağlıyor. Savaş insanları sadece gözyaşı sunar.

Ateşböceklerinin Mezarı

3

selam-bahara-yolculuk

Dünyanın dört bir yanından gönül köprüleri kuran öğretmenlerin yürek burkan hikayesidir.

Selam: Bahara Yolculuk

2

yeşil-yol

İki kız çocuğu öldürmediği halde idam cezası alan John’un, Yeşil Yol’a uzanan yürek burkan hayatını gözler önüne seriyor.

Yeşil Yol

1

schindler'in-Listesi

Zengin bir iş adamını II. Dünya Savaşında soykırıma uğrayan 1100 Yahudiyi kurtarmasını konu alıyor. Gerçek bir olaydan beyaz perdeye aktarılan film 7 dalda Oscar almıştır. Film siyah-beyaz ve kırmızıdır.

Schindler’in ListesiFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir