HUGO FİLM HAKKINDA

Hugo 2011 yapımı Zamanın efsane yönetmenlerinden bir Martin Scorsese filmidir, 84. Akademi Ödülleri’nde en iyi film dahil 11 dalda  aday oldu 5 dalda Oscar ödülü aldı, bu film sizi alışılmışın dışında bir maceraya çıkartıyor.

HUGO

 

İhtişamlı bir maceranın sihirli dünyası ,müze yangınında babasını kaybeden Hugo( Asa Butterfield)  Paris’te İstasyon duvarları arasında yaşayamaya başlar saaatlerden sorumlu ve sürekli tren istasyonundaki güvenlik görevlisinden kaçması gerekmektedir. Hugo babasından kalan büyük bir sırrı keşfederek herkesi değiştirebilecek kendisine yeni bir yuva bulabileceği büyük bir maceraya atılır bu sırada oyuncak dükkanı’nın sahibi Bay Georges’in kızı Isabella (Chloe Grace Moretz) ile tanışır ve Hugo ya yeni bir dünyanın kapısını daha açar. Brian Selznick’in The Invention of Hugo Cabret isimli romanından uyarlanmıştır. Son derece yaratıcı ve  görsel bir şölen kocaman bir masal her yaştan çocuklar için muhteşem bir yapım. Başrolunde  Asa Butterfield’in oynadığı filmde Chloe Grace Moretz , Sacha Baron Cohen,Ben Kingsley ve Jude Law gibi önemli isimlerde yer alıyor.

hugo2

Filmi izlerken çok seveceksiniz ilgi odağı  yapılan sırrı keşfetmek için sizde kendinizi orda hissetmek isteyebilirsiniz yalnız filmin içindeki atmosfere o kadar kolay adapte olamayabilirsiniz. Kendisini izlettiren bir yapım ama sürekli aksiyon beklemeyin küçük bir çocuğun gözünden onun hayatını yaşayacaksınız. Sinema tarihinde arşivinizde olması gereken ender filmlerden biri fantastik film sevenler için tavsiye ederim. Sihirli ve görkemli bir  dünyada   kendinizi gezerken bulacaksınız.

 

 

Herkese şimdiden iyi seyirler

Reviews

  • Seneryo6
  • Kurgu7
  • Oyunculuklar7
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler8
  • 7

    Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir