Hayatınıza Yön Verebilecek 5 Film

Film Tavsiyesi olarak izledikten sonra etkisinde kalacağınız, hayatınıza yön verebilecek 10 filmi sizler için seçtik. Gelin listemize göz atalım.

into-the-wild

 

[divider]İnto The Walk / Vahşi Doğaya Yürüyüş[/divider]

Üniversiteden henüz mezun olan genç Christopher, ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle Alaska’da vahşi doğada yaşamaya karar verir. Fakat Alaska’ya yolculuğu 2 yıl sürer ve bu zaman zarfında oldukça değişik kişiler ile arkadaşlıklar kurar.

1035x687-fightclub-1800-1406035542

[divider]Fight Club / Dövüş Kulübü[/divider]

Filmdeki anlatıcı ailesi ve arkadaşları olmayan bir insandır ve doktorunun  tavsiyesi üzerine kanserli üyelerin toplantılarına katılır. Yine aynı yerde tanıştığı Lyla ile oldukça kaynaşan anlatıcı, Lyla’nın da hasta olmadığı halde terapiye katıldığını öğrenir. Lyla ile sisteme karşı savaşlar verir fakat aldığı tek sonuç evinde çıkartılan yangındır. Bunun üzerine daha önce tanıştığı sabun satıcısı Tyler ile tanışır. Bir gün Tyler tarafından kışkırtılır ve Tyler’a vurur. Bunun üzerine Tyler’ın yanına taşınır ve onun ısrarı üzerine bir dövüş kulübüne yazılır. Zamanla işler değişir ve kendi kulüplerini kurarlar. Bu kulüp dünyadaki dışlanmış insanların yeridir adeta.

1a0529f5-10b8-42f9-9521-57fbc2671229

 

[divider]Forrest Gump[/divider]

Dünyaya bir de Forrest Gump’ın gözünden baktığınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Film IQ seviyesi düşük olan Forrest Gump’ın yaşadıklarını, hayatının aşkı Jenny ile tanışmasını ve sonraki yıllarda yaşananları konu alıyor. Filmde Forrest’ın yanı sıra Elvis Presley, Nixon, Kennedy gibi tarihi kişilerin Forrest ile kaza eseri tanışmalarını ve ondan aldıklarına tanık olacağız. 50’lerden 70’lere kadar olan bir süre zarfında anlatılan film eşsiz bir senaryoya sahip. Forrest tamamen tesadüf bir biçimde Vietnam savaşı da dahil olmak üzere Amerika tarihinin önemli olaylarına tanık oluyor ve yaptıklarının ne kadar önemli olduğunun farkında bile değil.

 

Yigit-Ozsener-Nejat-Isler-kaybedenler-kulubu-34398262-672-384

 

[divider]Kaybedenler Kulübü[/divider]

Kaan kimsenin okumadığı kitapları basan Altıkırkbeş Yayınları’nın sahipleri, Mete ise bir bar sahibi ve koleksiyonerdir. İkili bir radyo programında Kaybedenler Kulübü adlı bir programa başlarlar. Programda karşılıklı sohbet halinde çeşitli konulardan bahsederken kimse yokmuş gibi rahat takılırlar. Fakat zamanla programı bir çok kişi dinlemeye başlar ve radyo sahibi Aslı ettikleri küfürler yüzünden radyonun kapanmasına neden olacaklarını, onlara para ödeyip programı uygun hale getirmelerini ister. Fakat ikili içki ve yol parası haricinde para istemez. Kısa zamanda bir numaraya yükselen program büyük ilgi görürken Kaan bardan Zeynep adında bir kızla tanışır.

on_the_road

[divider]On The Road (Yolda)[/divider]

New York’lu genç bir yazar olan Sal Paradise, eski sabıkalı Dean Moriarty ve Dean’ın eşi Marylou. Paradise, Dean ile tanışır ve kısa süre sonra oldukça yakın arkadaş olurlar. Üç kafadar bağımsızlık duygusuyla hareket edip hayattan tüm bağlarını kopardıktan sonra dünyayı yollarda keşfetmeye karar verirler ve yola çıkarlar. Yolda bir çok insan ile tanışacak, farklı bağlar kuracaklardır.

 



Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


One thought on “Hayatınıza Yön Verebilecek 5 Film

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir