Güvercin Uçuverdi

 

Güvercin Uçuverdi

Vizyon Tarihi 27 Mart 2015
Yönetmen: Onur Koçal, Selami Genli
Oyuncular: Atalay Demirci, Salih Kalyon, Ayşen Gruda, Ali Erkazan, Özgü Namal, Gökçe Özyol
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Güvercin Uçuverdi

Film Tavsiyesi Yorumu

Film daha yayınlanmadığından yorum yapamıyoruz. Konusunda oyuncuların gerçek adlarını kullanmak zorunda kaldık. Yayınlandığı zaman bu bölüm, adlar ve İmdb puanı güncellenecek. Ama küfür ve cinsellik katılmadan bir komedi yaptığı ve gişede başarılı olacağını umduğum için Atalay Demirci’yi şimdiden tebrik ediyorum.

Güvercin Uçuverdi

[divider]Filmin Konusu[/divider]

Yüksel Güvercin (Atalay Demirci) pilot olma aşkıyla tutuşan biridir. Pilot olamasa da bu hayalini bir şekilde halk otobüsünde gerçekleştirmiştir. Her gün kendini pilot gibi hazırlar ve yolcularına uçak muamelesinde bir yolculuk keyfi verir. Annesi ise kördür ve oğlunun pilot olduğunu düşünmektedir.

Güvercin Uçuverdi

Filme Yahşi caziben hatırlayacağımız Gökçe Özyol eşlik ediyor. Gökçe Özyol bir pilot ve Atalay Demirci ile zaman zaman aşık atışması şeklinde rekabet halinde.

 

Güvercin Uçuverdi (3)

 

Güvercin Uçuverdi

İkisi de Özgü Namal’ı seviyorlar.

Güvercin Uçuverdi

Fakat babası bende pilot olmayana kız yok diyerek Yüksel Güvercin’in aşkına karşı çıkıyor. Özgü Namal’ın annesi rolünde ise Ayşen Gruda karşımıza çıkıyor.

Güvercin Uçuverdi

Atalay Demirci filmde bir nevi canladırdığı karakterle bize Vecihi Hürkuş karakterini hatırlatıyor. O da zamanında çok iyi bir pilot olmak istemişti fakat yeterli imkan verilememişti.

Güvercin Uçuverdi

Yüksel Güvercin En sonunda uçma hayalini gerçekleştiriyor ama bizim alışık olmadığımız bir şekilde.

Güvercin Uçuverdi

 

Bu profesyonel  oyuncularla bezeli film tüm komedi severleri adeta sinemaya davet ediyor. Filmde ne kadar gülersiniz bilmem ama kaliteli olduğu gerek oyuncu kadrosu gerek çekimiyle her halinden belli. Ucuz komedi filmlerine benzemiyor.

 

Güvercin Uçuverdi

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir