Gizli Kusur - Inherent Vice Film Hakkında

Gizli Kusur – Inherent Vice Film Hakkında

Aslında bir dedektif olan Joaquin Phoenix’in ustaca canlandırdığı Larry ‘Doc’ Sportello karakteri ile başlayan film seyirciyi içine aynı hızda da alabiliyor. Eski kız arkadaşının bir anda evin içinde belirmesi ile olaylar zincirinin başladığı filmde Gizli Kusuru olan karakterler tüm senaryoya yayılmış olmasını filmin ortalarında anlıyorsunuz. Yetmişlerin havası muhteşem verilen film izleyiciyi adeta eskiden çekilmiş bir yapıt olduğunu düşündürüyor. Paul Thomas Anderson’ın yönetmenliğini yaptığı film aslında bir kitap uyarlamasıdır. Aynı isimde olan kitabı ise Türkiyede daha yeni çıktı. Psikopatlık, Hippi kavramı, siyah panterler, Charlie ve Nixon Manson ve hatta Aryan Kardeşleri gibi konuları da barındıran film hem komedi, hem suç ve hem de gerilim türünde bir yapım olma özelliğini de gösteriyor.

Gizli Kusur - Inherent Vice Film Hakkında

Doc’un eski kız arkadaşı olan Katherine Waterston’ın canlandırdığı Shasta , inşaat işinde çok zengin bir adamla olduğunu ve ona karşı düzenlenecek kapsamlı ve  sağlam bir komplodan bahseder. Bu komplodan kendisinin bir şekilde haberdar olduğunu ileterek ondan herhangi bir müşterisi gibi yardım isteyecektir. Zaten eski sevgilisine hala bir sıcaklık da hisseden Doc tabiki bu işi kabul eder, ancak durum çok sarpasaracaktır. Çünkü Doc dava içerisinde ilerledikçe değişik şeyler ve daha da karmaşıklaşan durumlar ortaya çıkacaktır. Ve ulaştığı insanlar ya hayatını kaybedecek, ya da ortadan kaybolacaklardır. Ve bu işlere ne zaman bir çözüm bulmaya çalışsa karşısında biten Kocaayak lakaplı Bjornsen (Josh Brolin) çıkıverir.

Gizli Kusur - Inherent Vice Film Hakkında

Oldukça başarılı bir senaryoya sahip olan filmin Thomas Pynchon tarafından kaleme alınması da ayrı bir özellik katıyor. Unutulmaz filmler arasında kendini göstereceğini düşündüğümüz film yine kült filmler arasında yer alır mı bilinmez ama Imdb platformunda çok da yüksek bir puan elde etmediği aşikar. Oldukça titizlik gösteren filmin her karesi ve sanat yönetimi de alkışı gerçekten hak ediyor. Sinema severler için sahnelerinin akıllara çok sonraları da gelebileceği bir film olmaktan asla geri durmayan Gizli Kusur Film Özeti yazımızdan umarım memnun kalacaksınızdır. Filmi izlemeden uğradığınız sitemizde yazılarımızın sizler için fayda kattığını umar, bu film için de keyifle ve zevkli seyirler dileriz.

Reviews

  • Senaryo9
  • Kurgu8
  • Oyunculuklar8
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler8
  • 8

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir