Elveda Berlin Film Hakkında

Elveda Berlin Film Hakkında

Elveda Berlin Filmi Hakkında yapılabilen tüm yorum ve eleştirileri bulabileceğiniz yazıyı okuyorsunuz. Fatih Akın’ın son filmi olan Elveda Berlin’i Duvara Karşı, Yaşamın Kıyısında, Aşka Ruhunu Kat gibi çok başarılı  filmler ile filmografisini ortaya koyan Türk sinemacı ödüllü yönetmenin filmi yeni teaser’ı da yeni yayınlandı.

Elveda Berlin Film Bilgileri

Wolfgang Herrndorf tarafından otuzu aşkın ülkede ve iki milyonu geçkin bir kopya satışı olan kitabı Tschick’in beyaz perdeye uyarlanan filmde başrol oyuncuları Nicole Mercedes Müller, Tristan Göbel, Anand Batbileg gibi oyuncular Berlin’de tamamen kopmuş ama zengin ve gittikçe büyüyen bir aile içerisinde Maik’in yaz tatillerinde annesi ile rehabilitasyon merkezi ile anlaşılıp yatırılacaktır.

Elveda Berlin Film Hakkında

Babası da o sırada genç sekreteri ile beraber aniden ortadan kaybolur, bahanesi de çok önemli bir iş görüşmesidir. Evde yalnız kalacak olan Maik zamanın neredeyse tamamını havuza girip çıkarak, dinlenerek geçirecektir. Okul arkadaşlarından en iyi arkadaşı Rus göçmeni olan Tschick kapısına gelir ve altında da çalıntı jip tarzı bir araba vardır. Beraber yola çıkan iki genç bir yönü ile ne plan ne program yapar ve böylece yolculuk etmeye başlarlar. Aynı zamanda Temmuz’da filminin de yönetmeni olan Akın Elveda Berlin afişi ile de yakın zamanda yayınlandı. Huckleberry Finn öyküsü olarak da bilinen bu tam olarak da bir yol filmi ve iki genç adamın hayatlarını nasıl da değiştirdikleri üzerine hikayeyi konu edinen filmde daha 14 yaşındaki Maik bunalımdan kurtulup arkadaşının da bu hareketi ile fırsattan istifade edip ona uyup bu maceraya katılır. Çok enteresan bir hikaye gözüken film gerçekten seyirci tarafından merakla bekleniyor. Fatih Akın’ın film için bir de sloganı buluyor, Hayat varılacak yer değil, yolculuğun ta kendisidir. Büyüme çağındaki çocukların Fatih Akın tarzı ve o özel sinematografisi ile izlemek büyüleyici bir haz verebilir. 30 Eylül’de Almanya’da vizyona gelecek olan filmin tam olarak Elveda Berlin Vizyon Tarihi 30 Eylül 2016’da da Türkiyede olacaktır ve bir çok dünya ülkesinden önce izleme fırsatı bulabileceğiz. Film ile ilgili hemen altta paylaştığımız Türkçe altyazılı fragmanı izleyip Elveda Berlin Film Hakkında gerçekten fikir edinebilirsiniz.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir