Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)

[divider]Film Tavsiyesi Yorumu[/divider]

Bir film vardır gelip geçer aklımızda kalan en küçük yeri bile bir zaman sonra kaybolur. Bazı filmler de vardır ki izlerken filmin içinde hisseder asla unutamazsınız. Bir de bu film “Yarının Sınırında” ise asla unutamazsınız.  Kendisini bilim kurgu sever olarak kabullenen ve bu filmi izlemeyen biri varsa hemen bir satış noktasına gidip film alıp akşam arkadaşlarını toplayıp izlemesi şiddetle tavsiye ediyorum. Benim için bu yıl nasıl ”Gozilla” büyük bir hayal kırıklığı olduysa, bu filmde o kadar bilim kurguya istencimi arttırdı.

YarininSinirinda1

 

[divider]Filmin Konusu[/divider]

Filmin ana senaryosu kısaca Dünyanın uzaylılar tarafından işgal altına alınması  insanoğlunun bu işgale karşı savaşması.

Dünyayı istila eden Mimics birliği adı verilen uzaylılar  dünyayı ele geçirmeye çalışıyor. Karakterimiz bir subay olarak işe başlamış olmasına rağmen verilen görevi reddetmesinden dolayı onu kaçak olarak gösterip savaş alanına gönderiyorlar. Burada bir Alfa’yı öldüren subay Alfa kanlarıyla doluyor ve gün yeniden başlıyor.  Artık bu güç subayımız geçmiş oluyor. Tekrar savaşa giden subayımız askerlerin en iyilerinden biri olan bir kadın askerle tanışıyor ve olanları anlayan asker ölünce yanına gelmesini istiyor. Subay Bill Cage ise acemi bir asker olmasına rağmen yüksek sorumlulukta bir görev verilir. Bir nevi onun intiharıdır. Her geri dönüşlerinde daha güçlü bir şekilde gelen Mimics birliğine karşı insanoğlu başa çıkabilecek midir?

unnamed (3)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir