Dünyanın Sonunu Konu Alan Filmler

Dikkatli olun, dünyanın sonu geliyor! Hepsi dünyanın sonunu konu alıyor ama kimisinde uzaylılar geliyor, kimisinde bir salgın herkesi zombiye dönüştürüyor. Bazılarında ise nükleer silahlar dünyayı yaşanılmaz hale sokuyor. Ama hepsi için tek bir soru var, dünya kurtulacak mı?

 

Dünyanın Sonu Konulu Filmler ve Diziler

The Walking Dead (dizi)

the walking dead dizisi

En çok bilindik dizi. Her ne kadar son sezonlarda konu dışına çıkıldı dense de 6.sezonda bomba gibi dönmeye hazırlanıyor. Dizi bir zombi salgını sonucunda dünyada yaşamaya çalışan, aile gibi kaynaşmış bir grubu ve grubun başkanı şerif Rick’i konu alıyor. Dizideki oyunculuklar birbirinden muhteşem. *Spoiler* : Yeni sezonda kar da olacağmış. Kış ta olacağmış.

Falling Skies (Dizi)

Falling-Skies-season-6-release-date-premiere-2015

Başka gezegenleri işgal ederek canlıları evrimleştirip kendisine asker yapan uzaylıların Dünya’ya saldırması üzerine tüm düzenler bozuluyor. Kalan son askeri birlikler uzaylılara yakalanmamak için ayrılmak zorunda kalıyor. Falling Skies 2.Birliği ve birliğin başkanı Tom Mason’ı konu alıyor. Aksiyon bir bölüm bile düşmüyor.

Dünya Savaşı Z (Film)

World-War-Z-2013

Güney Kore’de yayılan bir virüs insanları yaşayan ölüler halile getirmeye başlar. Sıradan bir günde neler olduğunu bilemeden tehlikenin ortasına düşen küçük bir aile, insanlar ve zombiler arasında süren bir savaşı konu alıyor.

Ben Efsaneyim (Film)

i_am_legend__times_square_by_roald92-d5mjmhsİzlediğiniz tüm zombi filmlerini unutun. Adı gibi efsane bir film.Will Smith’in rol aldığı filmi şimdiye kadar izlemediyseniz bile en az bir kez görmüşsünüzdür. Bu filmde koca New York’ta hayatta kalan tek insanı, bilim insanı Robert anlatılıyor. Köpeği ile birlikte hayatta kalmaya çalışan bu adamın peşinde virüs sonucu çok zeki mutantlara dönüşen zombiler vardır ve Robert’ın hata yapmasını beklemektedirler. Peki Robert her insan gibi hataya düşecek mi?

The 100 (Dizi)

the 100 dizisi

96 yıl önce nükleer savaşlar dünyayı yaşanamaz bir yer haline getirir. 12 farklı ulustan hayatta kalan 400 kişi dünyayı terkederek uzaya gider. 3 nesil boyunca uzayda yaşayan insanların sayısı 4000’e ulaşınca kaynaklar yetersiz hale gelir. Uzay istasyonunun sonu gelmektedir. Uzaydaki yasalar bir hayli serttir ve en ufak suç işleyen kişi idam ettirilmek zorundadır. Yaşları küçük olanların 18 yaşına gelmesi gerekmekteyken, 18 yaşına gelen 100 suçlu genç Dünya’ya gönderilmeye karar verilir. Bu şekilde hem onlara hayatta kalma şansı verilecek hem de Dünya’nın düzelip düzelmediği kontrol edilecektir.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir