Dağ 2 Film Hikayesi

İlk filminde hikayesi ile oldukça derinden iz bırakan ve akılda kalıcı sahneleri ile seyircinin aklına kazınan Dağ filminin ikincisi 4 Kasım 2016 Dağ 2 Vizyon tarihi ismi ile sinema seyircisi ile buluştu. Devam filmi haline gelecek konusu ile, izleyenlerin kesinlikle ilgisini çekecek bir film bizleri bekliyor. Birinci filminden tamamen bağımsız bir film olan Dağ 2 Film Hakkında sınır ilerisinde yapılan gizli bir operasyon ile ilgili, yedi kişilik bir bordo bereli takımı Fırtına Getiren’ in hikayesini konusuna dahil ediyor. Birbirleri ile ilk tanıştıklarında düşman olan ikili Bekir ve Oğuz ilk filmde yaşadıkları onca şeyden sonra can dostu olurlar. Dağ 2 Film Hikayesi, Eğitimlerinden sonra ilk kez çıktıkları saha görevlerinde gitmiş oldukları Irak ülkesinin zorlu arazi koşullarında adeta ölümle dans eden ikili yanı sıra bordo bedeli tim de onlarla beraberdir.
İşin ilginç tarafı da bu filmin yapımında büyük katkısı bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri büyük bir destek vererek, gerçek silahların kullanımına ve Orduya ait helikopter, uçaklar ve yine ordu ekipmanları kullanılmasını sağladı, böylece film bu tarz bir destekle çekilen ilk film olmuş oldu. Bunun yanı sıra filmde gerçek TSK mensubu birçok asker de rol aldı.

Dağ 2 Film Hikayesi

Yönetmen koltuğunda Alper Çağlar isminin olduğu Dağ 2 Film Konusu yanı sıra tür olarak bir dram ve macera filmi olması ile ilgi çekiyor. İlk 2012 yılında çekilen serinin birinci filmi ile bağımsız konu barındırıyor. Yaşadıkları olayların üstünden altı yıl geçen filmin kahramanları, ilk filmde teröristlerin elinden kurtulmaları ile beraber yeni hikayeye açılımlar. Özel kuvvetler sekizinci muharebe arama kurtarma timi olan MAK grubuna katılırlar. Bu timin özel bir görevi vardır, bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak… Düşmanları bu kez çok fazla ve çeşitlidir. MAK timi karşısına çıkacak hiç olmadığı kadar zorluklar yaşayacakları çeşitli güçler ile çarpışacaklardır.

Dağ 2 Film Oyuncu Kadrosu
Dağ 2 Filmi Oyuncu Kadrosu ise Üsteğmen Oğuz Çağlar rolünde Çağlar Ertuğrul, Uzman Çavuş Bekir Özbey karakteri ise Ufuk Bayraktar tarafından canlandırılıyor. Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa, Gazeteci Ceyda karakterinde Ahu Türkpençe Astsubay K.B Mustafa Şahin ve Astsubay K.Ü. Arif Sayar karakterleri ile filmde rol alıyorlar.

Reviews

  • Senaryo7
  • Kurgu8
  • Oyunculuklar9
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler9
  • 8

    ScoreFilm Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir