Ölü Gelin Film Yorumları

CORPSE BRİDE (Ölü Gelin) Film Yorumu

CORPSE BRİDE (Ölü Gelin)

 

Kesinlikle klasikleşecek bir animasyon Tim Burton hayranı bir insan olarak bu filmin arşivimde olmaması gibi bir seçenek olamaz dı muhteşem bir  fantastik – romantik  animasyon filmi. Johnny Depp ve Helena Bonham Carter ‘ın seslendirmelerini yaptığı bu animasyon filmini keyifle izleyeceksiniz.

Ölü Gelin Film Konusu

Küçük ve kasvetli bir kasaba da Yaşayanlar Diyarı’nda Victoria ile (Emily Watson’un sesi ile) evlenmek için provalar yapan Victor Van Dort (Johnny Deep’in sesi ile) yüzük takma alıştırmaları yaparken yanlışlıkla Ölü Gelin’in (Helena Bonham Carter’in sesi ile) parmağına yüzüğü takar ve  Victor’u aceleyle Ölüler Diyar’ına götürürler. Ölüler Diyarı’ndaki yaşamı kendi mazbut sıkıcı yaşamından çok farklıdır  Yaşayanlar Diyarı’ndaki içi geçmiş ve sıkıcı insanlardan çok daha canlılardır. Öldükten sonra dahi aşkını bekleyen Ölü Gelin onu beklediği aşkı yerine koymuştur ancak hiç bi güç onun Victoria’ya kavuşmasına engel olamayacaktır.

Ölü Gelin Film Hakkında

Tim Burton ve Mike Johnson’un yönettiği  Ölü Gelin filminin’de  The Nightmare Before Christmas ve Edward Scissorhands  filmlerindeki karanlık romantizm geleneği devam ediyor. 2005 te gösterime giren ve stop motion çekilen filmin  akıcı olması yeni gelişen teknolojiden kaynaklandığını ama hala 24 kare hesabının geçerliliğine rağmen bilgisayar desteğinden faydalanıldığı söylendi. Bir çok  kez stop motion ama neden akıcı bir çekime sahip olduğu tartışılan filme getirilen bu açıklama benim açımdan  yeterli olmuştur.

 

Herkese iyi seyirler.

 

 

Reviews

  • Senaryo7
  • Kurgu7
  • Oyunculuklar7
  • Müzikler7
  • Görsel Efektler8
  • 7.2

    Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir