Ben-Hur Film Bilgileri

Ben-Hur Filmi Hakkında

Zengin Yahudi bir prens olan Ben-Hur hem bilgin bir aristokrat ve hem de tüccardır. Romalı bir adam olan Messala ise onun çocukluk arkadaşıdır. Uzun süre görüşmedikleri seneler boyunca iyi bir Roma hakimi olmuştur. Kudüs’ten ayrı kaldığı onca seneden sonra geri gelen Messala, bundan böyle Roma’nın ordusunun da komutanıdır. Yahudi halkının özgürlükleri için canını ortaya koyan ve bunun için mücadelesini sürdüren adam Ben-Hur filmi hakkında oldukça enteresan bir durum ortaya çıkacaktır. Çocukluk dostu olan Messala ondan gidip Yahudilerden Romalıları eleştirenlerini bulup devlete ihbar etmesini ister. Ben-Hur ise bunu asla kabul etmez. Ben-Hur Film Bilgileri paylaştığımız bu yazıda ilginç bir film konusuna tanık olacaksınız ama Ben-Hur filmi vizyona gelir gelmez yine bu yazının linkinde Ben-Hur Film Özeti ve hakkında yapılabilecek tüm olumlu olumsuz Ben-Hur Film Yorumları bulabileceksiniz. Messala’nın isteğini kabul etmeyen Ben-Hur çocukluk arkadaşı tarafından kürek mahkumu edilir ve sürgüne gönderilir. Bununla beraber zengin hayatına veda eden prens büyük bir intikam yeminine kendini adayacaktır. Bundan sonra da hayatı büyük bir hengamenin içerisine girecek ve maceralı günleri başlayacaktır. Oldukça otantik görünen sahneleri ve görsel efektleri ile de seyirciyi meraklandıran film gerçekten beklenen güzellikte çıkacak mıdır, bunu da zaman bize gösterecek…
Ben-Hur Film Hakkında
Yönetmenliğini Timur Bekmambetov’un yaptığı Ben-Hur senaryosunu ise John Ridley ve Keith R. Clarke kaleme almışlardır. Başrol oyuncuları ise Morgan Freeman, Toby Kebbell, Jack Huston, Nazanin Boniadi ve Rodrigo Santoro rol alıyorlar. Türkiye’de vizyona 9 Eylül 2016 tarihinde gelecek olan film şimdiden tv reklamları ve çeşitli radyo,gazete ve dergi reklamlarıyla adından söz ettiriyor. İçinde aynı zamanda tarihi bir türü barındıran filmde macera ve aksiyonu da bol bol tadacağımız aşikar görünüyor. Amerikan yapımı filmde dağıtıcı firma ise United International Pictures olmuştur.

Ben-Hur Oyuncuları

İlkinin 1959 yılında yönetmen William Wyler ve yapımcısı Sam Zimbalist tarafından Lew Wallace’ın aynı isimdeki romanının uyarlaması olan ve başrolü Judah Ben-Hur karakterine can veren Charlton Heston’ın sinema filmi şimdi yeniden 2016 yılında yorumlanıp seyirci önüne getiriliyor. Sürpriz bir biçimde tam 11 akademi ödülü alan bu film ABD ulusal film arşivinde de muhafaza ediliyor.

 Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir