Ali Kundilli

Biraz geç olsa da bu hafta Ali Kundilli ile tanıştım. Vine fenomenlerini çok takip etmediğimden hatta hiç vine izlemediğimden pek ilgilenmemiştim. Yine o komedi diye yola çıkıp insanların yüzünde en ufak bir tebessüm yaratamayacak, gişe sevdalısı filmlerden biri gözüyle bakıyordum. Fakat gel gelelim sinemaya gidemeyince boş durmamak için bir film izlemek isteyince Ali Kundilli’ye takıldı gözüm. Artık vaktidir diyerek açtım, izledim.

ali-kundilli

Öncelikle şunu söylemeliyim, medyada birçok güzel filme haksızlık yapılıyor. İzledikten sonra gördüm ki Ali Kundilli de bunlardan biri. Recep İvedik’in başlatmış olduğu, daha doğrusu bizim onunla birlikte izlemeye başladığımız karakter filmleri son yıllarda oldukça tahammülsüz bir davranışla itilmeye başlandı. Halk izlemek istiyor aslında fakat eleştirmenler Recep İvedik’e öyle bir sarılmış  ki ona uzaktan yakından benzeyen tüm filmleri ellerinin tersiyle itiyor, itmeye çağırıyorlar. Birkaç eleştirmenin yazısını okuduğumda gördüğüm tek şey karalama kampanyasıydı. Hepsinde ise tek kelime “Recep İvedik’in taklidi” . Peki diyelim ki Recep İvedik’in taklidi, insanlar bunlara güldükten sonra ne önemi var ki. Günümüzde neler taklit edilmiyor. Bu dediklerim sizde filmin taklit olduğu hissini uyandırmasın, evet film son yıllarda çıkan diğer karakterler tiplemelerini konu alan filmler ile oldukça benzerlik gösteriyor. Mahalle delikanlısı var, sevdiği kız var, yakın arkadaşları, can yoldaşları var ve tabi ki olmazsa olmaz sorunları var. Ama bu tür konular kaç kere işlenirse işlensin onlara bir şans verecek benim gibi izleyiciler de var. Yani filmi geç izlememin nedenlerinden biri de bu tahammülsüz eleştirmenler. Ama filmi izlerken oldukça eğlendim ve mevzu bahis eleştirmenleri dinleyen benim gibi izleyicilerin filmi erteleyeceklerini düşünmek biraz sinirlendirdi beni.

Ama her şeye rağmen Cem Gelinoğlu’nu tanımak güzel oldu benim için. Oyunculuğu güzel, filmde bir iki sahnede kendi kişiliğini görebiliyorsunuz Cem’in. Yani o sahnelerde Ali Kundilli olmaktan çıkıp Cem Gelinoğlu oluyor ve o sahnelere dayanarak söylüyorum ki mütevazi bir kişiliği var. Diğer oyuncular da tıpkı onun gibi, filmde Ali’nin en yakın arkadaşını canlandıran Sami Aksu da ağzına küfür yakışmayan biri. Fakat ona rağmen birkaç ufak küfür ediyor filmde bu bu da filmi ne yazık ki komik yapıyor. Yani o küfürlü sahnelere gülüyorum ama gülerken de keşke şu sahnelere gülemesem diye iç geçiriyorum. Filmin güzellerine gelirsek Zeynep Aktuğ ve Ezgi Tombul’u görüyoruz. Ezgi Tombul filmde çok görünmese de Ali’nin sevdalısı İlknur karakterine hayat veren Zeynep Aktuğ’u sık sık görüyoruz filmde. Ve o saf, mahalle kızını oldukça iyi aktarıyor izleyicilere. Onun haricinde bir kaç 3.sınıf televizyon oyunculuklarına benzeyen sahne dışında filmin oyunculuk kısmının başarılı olduğunu söyleyebilirim.

maxresdefault (1)Filmde iki müziği duyuyoruz. Birincisi zaten filmin coşkulu anlarında çalan “Hele Hele Minnoş” diğeri ise dram sahnelerinde izleyicileri başka yere götüren “Vay Vay Dünya Vay” . Bence bu durumda film müzik konusunda da yeterliliğini koruyor. Yani sonuca gelecek olursak ben Ali Kundilli’den bu kadar iyi bir iş beklemiyordum. Sosyal medya gücü fazla olduğundan abartılıyordur diyordum fakat görülen o ki film gerçekten abartılmış. Ama yapılan kötü yorumlar ile. Sizden okuduğunuz tüm kötü yorumları unutum filme bir şans vermenizi istiyorum.Film Hakkinda

Kısaca filmsever !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir