Aashiqui 2

 

 

İzleyeceğim filmi seçerken önceliğim aşk filmlerinden olmuyor nedense ama hint filmlerine ,neredeyse hemen hepsi aşk ve dram içeriyor, sanırım onlara hayır diyemiyorum. Hindistan’ı bilirsiniz, ‘Bollywood’ diye bir gerçek var. Film sektörünün en önde gelen ülkelerinden biri. Bu yazıda gecenin üçünde seyretmiş olduğum hatta tutamayıp deli gibi ağladığım, Aashiqui 2 (Aşık 2) 2013 yapımı filmi tanıtmak istedim. Yönetmenliğini Mohit Suri’nin yaptığı romantik,müzikal bir dram filmi. Film 1990 yapımı Aashiqui filmin devamı niteliğindedir.

 

aashiqui2

Anlatılan hikaye muhteşem bir oyuncu kadrosu ve performansıyla birleşince tabiiki büyük etki uyandırması ve gişe rekoru kırması hayli doğal. Film aşk filmi olsa da içinde psikolojik birçok öğe barındırıyor. Başrolleri; Aditya Roy Kapoor (RJ/Rahul Jaykar) ve Sharaddha Kapoor(Aarohi Keshav Shirke) paylaşıyor. Rahul Jaykar, ünlü besteci , söz yazarı ve şarkıcıdır. Onu dibe sürükleyen tek şey alkol bağımlısı oluşudur. Zamanla şan, şöhret onun için önemsiz şeyler haline gelmiştir. Hayatı hafife alan ayyaş bir insan olup çıkmıştır. Aarohi ile tanışması da işte tam bu noktada başlar. Taşrada bir yerde verdiği konser sonrası hayatında hiç beklenmedik bir şeyle karşılaşacağından habersizdir. Küçük bir kazanın ardından barda şarkı söyleyen bir kıza rastlar ve olayın ilginç tarafı kız Rj’nin kendi şarkısını söylemektedir.Onu dinlerken aslında kendi yazdığı ve söylediği şarkıda neleri yanlış yaptığını anlar. Bu kız ondan daha etkileyici ve güzel bir şekilde söylemektedir. Kızı keşfeder ve ardından ona teklifini yapar çünkü onu geleceğin sanatçısı olarak görmektedir.

aashiqui-2-latest-gallery-7

 

Rahul, aslında karşılıksız yaptığı bu iyilikten ziyade Aarohi’ye koşulsuz aşık oluyor. Bir taraftan onu seviyor sevmesine ama kendine olan sıfır güveni onu istemsizce itmesine sebeb oluyor. ‘Alkol bağımlısı’ olarak hafızalara kazınsa da Rahul; yardım isteyen, kendi bataklığında bir elin ona ulaşmasını bekleyen temiz kalpli bir insan olarak karşımıza çıkıyor. Yıpranmış,örselenmiş bir ruh altında aslında Aarohi’yi kalpten seven,aşkı için herşeyi yapmaya hazır bir adamın varlığını bizlere sezdiriyor. Aarohi de var gücüyle ona yardım eden fedakar ve bir o kadar da iyi niyetli, Rahul için her şeyden vazgeçebilecek bir  aşıktır.

7d76f42fe982ab55dba7612701848_h498_w598_m2

 

Bana göre filmin en aklında kalan sahnesi, Rahul’un iki ay sonra çıkıp gelmesi ve Aarohi’nin kapısına dayanmasıdır.Diğer bir sahne de Aarohi’yi ilk duyduğu o an… Bu iki sahne gerçekten muazzam 😊 Ayrıca sevdiğim oyuncuların aynı proje içinde yer alması ve konu ile harika bir ahenk içinde olan,insanı bulunduğu yerden alıp taa uzaklara götürebilen müzikleri bu filmi izlememe teşvik eden nedenler arasında. Bu enfes film hakkında sayfalarca yazabilirim sanırım. Aradan zaman geçmesine rağmen hâlâ şarkıları dilimden düşmüyor😊  Şiddetle tavsiye edeceğim harika bir film ama tabiiki benim gibi gecenin üçünde izleyip sonra ağlamayın ya da ağlayacaksanız sessiz yapın. Hele hele banyoya gidip hıçkırmayın yani ben şimdiden uyarıyım da…

İyi seyirler😊

 

 

aashiqui-2-829.jpg aashiqui-2-hindi-movie-reviewaashiqui-2-2013-turkce-altyazili-izle_9389595-0737_640x360

 

Reviews

  • Senaryo6
  • Kurgu6
  • Oyunculuk8
  • Müzikler8
  • Görsel Efektler7
  • 7

    Score
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir